Till sidans innehåll

: Grönsaker för krukor och de 20 mest populära nyheterna

Sådd i miniväxthus

Grönsaker för krukor

Vi precis fått in Kew Urban Garden Collection, en ny serie grönsaksfröer som är speciellt lämpliga för odling i krukor. Brittiska Kew Royal Botanic Gardens är världskänt för sin bredd, och deras experter har tidigare valt ut en serie blommor åt Thompson & Morgan. Nu utökar de med grönsaker som är kompakta i växtsättet, ätbara och dessutom dekorativa - ett mycket trevligt inslag på den lilla balkongen eller uteplatsen! Visa fröer från T&M Kew Garden.

Rödbeta - 'Cardeal' Aubergin/Äggplanta - 'Pinstripe' Paprika - 'Ingrid'

Tillbehör för sådden

Vi har många tillbehör för din sådd; minidrivhus, etiketter, fiberkrukor, handskar, dukar/nät och mycket mer. Är det något tillbehör du saknar? Tipsa oss gärna!

Växthus för balkong & terass Minidrivhus - 'Rootrainers 12cm, 32 celler' Fiberkrukor

Årets mest populära nyheter

Allt eftersom säsongen går lägger vi in fler nyheter - nu över 200 nyheter för 2011. Men vilka är de hetaste nyheterna? Klicka på sökalternativet "populärast först" så sorteras de om - ett utmärkt sätt om det är svårt att bestämma sig för något speciellt frö. Här är de nyheter som är mest populära just nu - du kan självklart även visa dem med detaljer, som en lista, med bilder och med stora bilder.

  1. Nelsons katalog 2011
  2. Weibulls katalog 2011
  3. Impectas katalog 2011
  4. Kattgräs - 'Innerkornshavre'
  5. Körsbärstomat - 'Tomatoberry'
  6. Gurka - 'Iznik F1'
  7. Pionvallmo - 'Candy Floss'
  8. Gurka - 'Picolino'
  9. Tomat, busk-, ampel- - 'Cherry Cascade'
  10. Kejsarvinda - 'Split Second'
  11. Plocksallat - 'Redin'
  12. Purpursolros - 'Moulin Rouge'
  13. Fågelholk med kamera
  14. Luktärt - 'Ballerina Blue'
  15. Basilika - 'Christmas'
  16. Skogssmultron
  17. Tomat, plommon- - 'Incas F1'
  18. Broccoli - 'Green Magic'
  19. Ringblomma - 'Neon'
  20. Daggsalvia - 'Seascape Mixed'

Visa årets nyheter, populärast först eller alla produkter, populärast först

Hälsningar från Anne, Olle och Joel på Fröer.nu